Adatok
Ez az oldal adatbázisunk megszámolt állapotát, a tartományonkénti megoszlást, a kapcsolati lefedettséget és hivatalos összehasonlító számokat mutatja; minden szám forrással és dátummal szerepel.
Adatállapot: 2026. november 3. · Hivatalos számok: Statistik Austria, 2024-es tárgyév · Eurostat, adatállapot: 2026. szeptember 30.
Adatbázisunkban 218 653 bejegyzés szerepel, ebből 209 587 telefonszámmal, e-mail-címmel vagy weboldallal (megszámolva, állapot: 2026. november 3.). Eddig egy forrást dolgoztunk fel: az Overture Maps nyílt térképadatait (első betöltés: 2026. október 18.). Az adatbázist további forrásokkal bővítjük; tervben vannak: az OpenStreetMap, a nyilvános szakmai cégkatalógusok, a szabadfoglalkozású kamarák névjegyzékei és a cégek weboldalain közölt impresszumadatok. Ezek a források a számokban még nem szerepelnek.
Állapot: 2026. november 3. Aktív azt jelenti, hogy a forrás sem megszűnést, sem záró dátumot nem jelöl; 29 bejegyzés megszűntként van jelölve. Az elérhetőségi számok az összes bejegyzésre vonatkoznak; egy bejegyzésnek több kapcsolati mezője is lehet, ezért a számok átfedik egymást, és nem adhatók össze. Egy e-mail-cím csak akkor számít saját címnek, ha nem használja közösen három vagy több bejegyzés (218 ilyen címet kizártunk); bármilyen e-mail-címmel 114 907 bejegyzés rendelkezik. Egy bejegyzés egy vállalkozás vagy egy saját telephellyel rendelkező üzem; a több telephelyes vállalkozás többször is szerepelhet.
A teljes adatbázis céljaként mintegy 629 000 vállalkozást becsültünk (a becslés időpontja: 2026. október 25.). Alapja két független számlálás: 628 058 vállalkozás a Statistik Austria szerint (2024-es tárgyév) és 630 224 bejegyzés a WKO Firmen A–Z jegyzékben (lekérve: 2026. október 25.). A célterjedelem becslés, nem állomány és nem ígéret; csak azt szállítjuk, amit az adatbázis ténylegesen tartalmaz, és amit az árajánlat visszaigazol.
A tartomány a bejegyzés címéből következik. Összehasonlításként mellette áll az aktív vállalkozások száma a Statistik Austria szerint.
A táblázat oldalirányban görgethető.
| Tartomány | bejegyzés | ebből aktív | elérhetőséggel | aktív vállalkozások (hivatalos) |
|---|---|---|---|---|
| Alsó-Ausztria | 36 968 | 36 968 | 35 911 | 109 721 |
| Bécs | 34 897 | 34 896 | 33 963 | 150 781 |
| Felső-Ausztria | 32 032 | 32 030 | 31 345 | 92 562 |
| Stájerország | 28 151 | 28 151 | 27 406 | 82 967 |
| Tirol | 26 970 | 26 950 | 26 362 | 61 012 |
| Salzburg | 19 334 | 19 330 | 18 936 | 46 587 |
| Karintia | 14 465 | 14 465 | 14 084 | 38 321 |
| Vorarlberg | 10 193 | 10 191 | 9988 | 27 131 |
| Burgenland | 6914 | 6914 | 6751 | 18 976 |
| tartományhoz nem rendelt | 8729 | 8729 | 4841 | – |
| Ausztria | 218 653 | 218 624 | 209 587 | 628 058 |
Elérhetőséggel = telefonszámmal, weboldallal vagy saját e-mail-címmel. Hivatalos szám: Statistik Austria, vállalkozásdemográfiai statisztika, főbb eredmények tartományonként (nyílt adat), tárgyév: 2024, adatállapot: 2026. június, lekérve: 2026. október 25. Bejegyzéseinket nem egyeztettük a statisztika vállalkozásfogalmával (egy vállalkozásnak több telephelye lehet, egyes bejegyzések mögött nem áll vállalkozás); a két oszlop ezért közvetlenül nem vethető össze.
A 21 ágazat ÖNACE-tételeivel, a vállalkozások hivatalos számával és a teljes ágazat egyszeri exportjának árával (végső ár). Adatbázisunkban még egyetlen bejegyzés sincs ágazathoz rendelve, ezért saját ágazati számok nincsenek. A válogatás terjedelmét az árajánlat adja meg.
A táblázat oldalirányban görgethető.
| Ágazat | ÖNACE 2008 | Hivatalos szám | az adatbázisunkban | Az ágazat ára |
|---|---|---|---|---|
| Üzleti és tanácsadási szolgáltatások | M 69, M 70, M 73 | 53 547 vállalkozás Ausztriában | – | 449 € |
| Építőipar és építőipari szakmák | F 41, F 42, F 43 | 43 120 vállalkozás Ausztriában | – | 449 € |
| Ipar és gyártás | C 13–33 | 29 183 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Ingatlan és ingatlankezelés | L 68 | 25 749 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Energia, víz és hulladékgazdálkodás | D 35, E 36–39 | 7879 vállalkozás Ausztriában | – | 359 € |
| Vendéglátás, szállodaipar és turizmus | I 55, I 56, N 79 | 50 872 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Mező- és erdőgazdaság, élelmiszeripar | A 01–03, C 10–11 | 152 660 mező- és erdőgazdasági üzem | – | 409 € |
| Szállítás és logisztika | H 49–53 | 17 249 vállalkozás Ausztriában | – | 359 € |
| IT, szoftver és technológia | J 62, J 63 | 25 659 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Építész- és mérnökirodák | M 71 | 19 284 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Egészségügy és wellness | Q 86–88, S 96.02, S 96.04 | 106 271 vállalkozás Ausztriában | – | 319 € |
| Pénzügy és biztosítás | K 64–66 | 13 206 vállalkozás Ausztriában | – | 269 € |
| Települések és közintézmények | O 84 | 2092 község Ausztriában | – | 359 € |
| Gépjármű-kereskedelem és autószervizek | G 45 | 15 297 vállalkozás Ausztriában | – | 229 € |
| Kiskereskedelem és online kereskedelem | G 47, −47.73, −47.74 | 51 727 vállalkozás Ausztriában | – | 359 € |
| Nagykereskedelem és kereskedelmi ügynökök | G 46 | 24 648 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
| Gyógyszertárak, optika, hallásjavítás és gyógyászati segédeszközök | G 47.73, G 47.74, G 47.78 | 1903 vállalkozás Ausztriában | – | 359 € |
| Oktatás és továbbképzés | P 85 | 24 311 vállalkozás Ausztriában | – | 319 € |
| Egyesületek, szövetségek, sport és kultúra | R 90–93, S 94 | 31 777 vállalkozás Ausztriában | – | 269 € |
| Épülettakarítás, házgondnokság és kertépítés | N 81 | 13 630 vállalkozás Ausztriában | – | 359 € |
| Munkaerő-közvetítés és munkaerő-kölcsönzés | N 78 | 1930 vállalkozás Ausztriában | – | 409 € |
– = az adatbázisban még nincs ágazati besorolás. Hivatalos szám: Statistik Austria, strukturális üzleti statisztika 2024; mező- és erdőgazdaság: gazdaságszerkezeti összeírás 2023; települések: községek, 2026. január 1. állapot szerint. Hogy ágazatonként mit számolnak, és a forrás részletei minden ágazati oldalon szerepelnek. Az ágazati számok nem adhatók össze az összesített számmá, mert egyes ágazatok átfedik egymást, a mezőgazdaságot és a településeket pedig másképp számolják.
Azoknak a bejegyzéseknek az aránya, amelyeknél telefonszám, saját e-mail-cím vagy weboldal van tárolva, az összes bejegyzésre és csak az aktívakra vetítve. Ágazatonkénti számok még nincsenek.
A táblázat oldalirányban görgethető.
| Mező | összes bejegyzés | arány | aktív bejegyzések | arány |
|---|---|---|---|---|
| Telefonszám | 187 261 | 85,6 % | 187 233 | 85,6 % |
| Saját e-mail-cím | 112 824 | 51,6 % | 112 796 | 51,6 % |
| Weboldal | 191 590 | 87,6 % | 191 561 | 87,6 % |
| legalább egy kapcsolati adat | 209 587 | 95,9 % | 209 558 | 95,9 % |
| Bejegyzések összesen | 218 653 | 100 % | 218 624 | 100 % |
A bejegyzések térképadatokból származnak, amelyekben elsősorban telephellyel és elérhetőséggel rendelkező üzemek szerepelnek; az arányok erre az állományra érvényesek, nem az összes ausztriai vállalkozásra. Az arány azt írja le, hány bejegyzésnél van tárolva egy kapcsolati mező, nem azt, hogy hány szám vagy postafiók érhető el.
A telefonszám, az e-mail-cím és a weboldal segít a rekordok CRM-ben történő hozzárendelésében, az ismétlődések felismerésében és a vállalkozások kikeresésében. Az e-mail-cím kiegészítő mező: Ausztriában a reklám e-mailek és a reklámcélú hívások vállalkozásokkal szemben is csak előzetes hozzájárulással megengedettek (TKG 2021 174. §). Bővebben a B2B marketing és a TKG 2021 174. §-a című útmutatóban.
A rendezett átvételhez az üres mezőket és a lehetséges ismétlődéseket az importálási folyamatban kifejezetten kezelje. Az Export és mintafájl oldal bemutatja az oszlopokat és az ellenőrzési lépéseket.
Az alábbi számok a Statistik Austriától, a gazdasági kamarától (Wirtschaftskammer) és az Eurostattól származnak. A piacot írják le, nem az adatbázisunkat, és saját szabályaik szerint számolnak.
Ausztria: Statistik Austria, strukturális üzleti statisztika 2024, vállalkozások az iparban, az építőiparban, a kereskedelemben és a piaci szolgáltatásokban (ÖNACE B–S, az O és az S 94 nélkül), lekérve: 2026. október 25.; telephelyek: Statistik Austria, strukturális üzleti statisztika 2024, telephelyek NUTS 3 régiók szerint. WKO: WKO Firmen A–Z, a kezdőlap számlálója, lekérve: 2026. október 25.; EU: Eurostat, strukturális üzleti statisztika (sbs_ovw_act), EU-27: 33 978 235, ebből levonva Ausztria: 628 058. Bővebben: EU és további piacok.
A megszámolt számok felváltják a korábbi becslést: 218 653 bejegyzés, ebből 218 624 aktív és 209 587 legalább egy kapcsolati adattal (187 261 telefonszámmal, 112 824 saját e-mail-címmel, 191 590 weboldallal), valamint a tartományonkénti megoszlás. Forrás: Overture Maps.
A terjedelem becslése az adatgyűjtés befejezése utánra (mintegy 629 000 vállalkozás) és az első feldolgozási állapot 218 653 bejegyzéssel az Overture Maps forrásból. Hivatalos összehasonlító számok ágazatonként és tartományonként.
Adja meg az ágazatot, a régiót, a szükséges mezőket és a felhasználás célját. A terjedelmet, az adatállapotot és az árat az árajánlatban igazoljuk vissza.
Ajánlatkérés küldése · Ágazatok Ausztriában · Az export felépítése · Adatok tartományonként · Árak