Data
Tato stránka ukazuje spočítaný stav naší databáze, rozložení podle spolkových zemí, pokrytí kontaktů a úřední srovnávací čísla; každé číslo je uvedeno se zdrojem a datem.
Stav dat: 3. listopadu 2026 · úřední čísla: Statistik Austria, referenční rok 2024 · Eurostat, stav dat ke dni 30. září 2026
Spočítáno v naší databázi k 3. listopadu 2026: 218 653 záznamů, z toho 209 587 s telefonem, e-mailem nebo webem. Zatím je zpracovaný jeden zdroj: otevřená mapová data Overture Maps (první naplnění ke dni 18. října 2026). Databázi doplňujeme o další zdroje; plánujeme OpenStreetMap, veřejné oborové katalogy, seznamy komor svobodných povolání a povinné údaje (Impressum) na webech firem. Tyto zdroje zatím v číslech nejsou.
Stav k 3. listopadu 2026. Aktivní znamená: zdroj neuvádí uzavření ani datum ukončení; 29 záznamů je označeno jako uzavřené. Kontaktní čísla se vztahují ke všem záznamům; jeden záznam může mít více kontaktních polí, čísla se proto překrývají a nelze je sčítat. Jako vlastní e-mailová adresa se počítá jen adresa, kterou nesdílejí tři a více záznamů (218 takových adres je vyřazeno); s jakoukoli e-mailovou adresou je 114 907 záznamů. Záznam je firma nebo provozovna s vlastním místem; firma s více provozovnami se může objevit vícekrát.
Jako cíl pro úplnou databázi jsme 25. října 2026 odhadli zhruba 629 000 firem. Vychází ze dvou nezávislých sčítání: 628 058 firem podle Statistik Austria (referenční rok 2024) a 630 224 záznamů ve WKO Firmen A–Z ke dni 25. října 2026. Cílový rozsah je odhad, ne stav databáze a ne příslib; dodáváme jen to, co databáze skutečně obsahuje a co potvrdí nabídka.
Spolková země vyplývá z adresy záznamu. Pro srovnání je vedle uveden počet aktivních firem podle Statistik Austria.
Tabulku lze posouvat do stran.
| Spolková země | záznamy | z toho aktivní | s kontaktem | aktivní firmy (úředně) |
|---|---|---|---|---|
| Dolní Rakousy | 36 968 | 36 968 | 35 911 | 109 721 |
| Vídeň | 34 897 | 34 896 | 33 963 | 150 781 |
| Horní Rakousy | 32 032 | 32 030 | 31 345 | 92 562 |
| Štýrsko | 28 151 | 28 151 | 27 406 | 82 967 |
| Tyrolsko | 26 970 | 26 950 | 26 362 | 61 012 |
| Salcbursko | 19 334 | 19 330 | 18 936 | 46 587 |
| Korutany | 14 465 | 14 465 | 14 084 | 38 321 |
| Vorarlbersko | 10 193 | 10 191 | 9 988 | 27 131 |
| Burgenland | 6 914 | 6 914 | 6 751 | 18 976 |
| bez přiřazené spolkové země | 8 729 | 8 729 | 4 841 | – |
| Rakousko | 218 653 | 218 624 | 209 587 | 628 058 |
S kontaktem = s telefonem, webem nebo vlastní e-mailovou adresou. Úřední číslo: Statistik Austria, statistika demografie podniků, hlavní výsledky za spolkové země (otevřená data), referenční rok 2024, stav dat červen 2026, staženo 25. října 2026. Naše záznamy nejsou sladěné s pojmem podniku, který používá statistika (jedna firma může mít více provozoven, některé záznamy jsou zařízení, za kterými žádná firma nestojí); oba sloupce proto nejsou přímo srovnatelné.
21 oborů s položkami ÖNACE, úředním počtem firem a cenou za jednorázový export celého oboru (konečná cena). V naší databázi zatím není žádný záznam zařazený do oboru, vlastní čísla za obory proto neexistují. Rozsah vašeho výběru uvádí nabídka.
Tabulku lze posouvat do stran.
| Obor | ÖNACE 2008 | Úřední číslo | v naší databázi | Cena oboru |
|---|---|---|---|---|
| Služby pro firmy a poradenství | M 69, M 70, M 73 | 53 547 firem v Rakousku | – | 449 € |
| Stavebnictví a stavební řemesla | F 41, F 42, F 43 | 43 120 firem v Rakousku | – | 449 € |
| Průmysl a výroba | C 13–33 | 29 183 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Nemovitosti a správa domů | L 68 | 25 749 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Energetika, voda a odpady | D 35, E 36–39 | 7 879 firem v Rakousku | – | 359 € |
| Gastronomie, hotelnictví a cestovní ruch | I 55, I 56, N 79 | 50 872 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Zemědělství, lesnictví a potraviny | A 01–03, C 10–11 | 152 660 zemědělských a lesnických podniků | – | 409 € |
| Doprava a logistika | H 49–53 | 17 249 firem v Rakousku | – | 359 € |
| IT, software a technologie | J 62, J 63 | 25 659 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Architektonické a inženýrské kanceláře | M 71 | 19 284 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Zdravotnictví a wellness | Q 86–88, S 96.02, S 96.04 | 106 271 firem v Rakousku | – | 319 € |
| Finance a pojišťovnictví | K 64–66 | 13 206 firem v Rakousku | – | 269 € |
| Obce a veřejné instituce | O 84 | 2 092 obcí v Rakousku | – | 359 € |
| Prodej a servis motorových vozidel | G 45 | 15 297 firem v Rakousku | – | 229 € |
| Maloobchod a internetový obchod | G 47, −47.73, −47.74 | 51 727 firem v Rakousku | – | 359 € |
| Velkoobchod a obchodní zastoupení | G 46 | 24 648 firem v Rakousku | – | 409 € |
| Lékárny, optiky, sluchadla a ortopedické pomůcky | G 47.73, G 47.74, G 47.78 | 1 903 firem v Rakousku | – | 359 € |
| Školství a vzdělávání | P 85 | 24 311 firem v Rakousku | – | 319 € |
| Spolky, svazy, sport a kultura | R 90–93, S 94 | 31 777 firem v Rakousku | – | 269 € |
| Úklid budov, údržba domů a zahradní úpravy | N 81 | 13 630 firem v Rakousku | – | 359 € |
| Personální služby a agenturní zaměstnávání | N 78 | 1 930 firem v Rakousku | – | 409 € |
– = v databázi zatím chybí zařazení do oborů. Úřední číslo: Statistik Austria, strukturální statistika podniků 2024 (Leistungs- und Strukturstatistik); zemědělství a lesnictví: šetření o struktuře zemědělství 2023; obce: stav ke dni 1. ledna 2026. Co se v jednotlivých oborech počítá a podrobný zdroj najdete na každé stránce oboru. Čísla za obory nelze sčítat do celkového počtu, protože se některé obory překrývají a zemědělství a obce se počítají jinak.
Podíl záznamů, u kterých je uloženo telefonní číslo, vlastní e-mailová adresa nebo web, ze všech záznamů a jen z aktivních. Čísla za obory zatím nejsou.
Tabulku lze posouvat do stran.
| Pole | všechny záznamy | podíl | aktivní záznamy | podíl |
|---|---|---|---|---|
| Telefonní číslo | 187 261 | 85,6 % | 187 233 | 85,6 % |
| Vlastní e-mailová adresa | 112 824 | 51,6 % | 112 796 | 51,6 % |
| Web | 191 590 | 87,6 % | 191 561 | 87,6 % |
| alespoň jeden z těchto kontaktů | 209 587 | 95,9 % | 209 558 | 95,9 % |
| Záznamy celkem | 218 653 | 100 % | 218 624 | 100 % |
Záznamy pocházejí z mapových dat, ve kterých jsou zachyceny hlavně provozy s místem a kontaktem; podíly platí pro tato data, ne pro všechny firmy v Rakousku. Podíl popisuje, u kolika záznamů je kontaktní pole uložené, ne kolik čísel nebo schránek je dosažitelných.
Telefon, e-mailová adresa a web pomáhají přiřadit záznamy v CRM, rozpoznat duplicity a dohledat firmy. E-mailová adresa je doplňkové pole: reklamní e-maily a reklamní hovory jsou v Rakousku i vůči firmám přípustné jen s předchozím souhlasem (§ 174 TKG 2021). Více v návodu B2B reklama a § 174 TKG 2021.
Pro čisté převzetí byste měli v procesu importu výslovně ošetřit prázdná pole a možné duplicity. Stránka Export a ukázkový soubor ukazuje sloupce a kontrolní kroky.
Následující čísla pocházejí od Statistik Austria, rakouské hospodářské komory (WKO) a Eurostatu. Popisují trh, ne naši databázi, a počítají podle vlastních pravidel.
Rakousko: Statistik Austria, strukturální statistika podniků 2024, firmy v průmyslu, stavebnictví, obchodu a tržních službách (ÖNACE B–S bez O a S 94), staženo 25. října 2026; pracoviště: Statistik Austria, strukturální statistika podniků 2024, pracoviště podle regionů NUTS 3. WKO: WKO Firmen A–Z, počítadlo na úvodní stránce ke dni 25. října 2026. EU: Eurostat, strukturální statistika podniků (sbs_ovw_act), EU-27 33 978 235 minus Rakousko 628 058. Více: EU a další trhy.
Spočítaná čísla nahrazují dřívější odhad: 218 653 záznamů, z toho 218 624 aktivních a 209 587 s alespoň jedním kontaktem (187 261 s telefonem, 112 824 s vlastní e-mailovou adresou, 191 590 s webem), k tomu rozložení podle spolkových zemí. Zdroj: Overture Maps.
Odhad rozsahu po dokončení sběru (zhruba 629 000 firem) a první stav zpracování s 218 653 záznamy z Overture Maps. Úřední srovnávací čísla za obory a spolkové země.
Uveďte obor, region, potřebná pole a účel použití. Rozsah, stav dat a cenu potvrdíme v nabídce.
Odeslat poptávku · Obory v Rakousku · Struktura exportu · Data podle spolkových zemí · Ceny